3d Animasyon Filmi

3D Animasyon Filmi

3d Animasyon, 3 boyutlu modelleme programları ile modellemesi yapılan, daha sonra render adı verilen (görselleştirme) süreçten geçerek oluşturulan video parçalarıdır. Öncelikle senaryosu yazılır. İş bu senaryoya göre (eğer gerekiyorsa) keşif yapılması gereken alan ziyaret edilir. İhtiyaç duyulan modeller modellenir. Tüm modeller hazırlanıp önceden yazılmış olan senaryoya göre hareketlendirildikten sonra render sürecine geçilir. Render sürecinden sonra video, senaryoya uygun profesyonel seslendirme için stüdyoya alınır. Son montajı yapıldıktan sonra teslim edilir.

Bumerang Medya, müşterilerini iş hedeflerine taşıyacak ve bu eksendeki başarılı reklam ve iletişim faaliyetini desteklemek amacıyla özel proje ve prodüksiyonlar yapar.

3D Animasyon Tanıtım Filmi Avantajları Nedir?

Dijital ortamda modellemesi yapılarak üretilen 3d videoların, bilinen tanıtım filmlerine kıyasla en büyük farkı, ürünü/hizmeti henüz üretmeden tanıtabilir, satışını sağlayabilirsiniz. Örneklendirelim; gayrimenkul sektöründe projeniz tamamlanmadan potansiyel müşterilerinizi bulmak istersiniz. Dolayısıyla mevcut mimari plana göre 3d çizimi yapılır, animasyon haline gelir ve siz henüz inşaat sürecindeyken projeniz müşterilerini bulmaya başlamıştır. Başka bir sektörden örnek vermek gerekirse; savunma sanayisinde sipariş almadan yapılan üretim bir adet prototiptir. Ancak sipariş alabilmek için ürünü henüz seri üretime almadan önce yeterince tanıtımını yapmanız gerekir. Bu da ancak 3d animasyon tekniği ile mümkün olur.

Özetle; 3d olarak hazırlanan tanıtım çalışmalarının en büyük avantajı, siz henüz imalatını yapmamış olsanız dahi potansiyel müşteri kitlenize ulaşabilirsiniz. Satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Üretimi oldukca maliyetli olan ağır sanayi makinalarının tanıtım ve satışlarında kullanılır. Özellikle fuar alanlarında TV’ ekranlarından tanıtım çalışmaları yapılır. Gayrimenkul sektöründe çoğunlukla proje işlerde kullanılır. İnşa süreci tamamlanmadan evvel potansiyel müşterilerin bulunmasını ve sağlar. Festival & Etkinlik projelerinde, özellikle sponsor arayış sürecinde projenin yeterince iyi anlatılabilmesi için 3d animasyonu yapılır. Savunma sanayisinde, eğitim öğretim sektöründe, belgesellerde vb. sektörlerde sıkca kullanılır.

Özetle, bir ürünü / hizmeti gerçekleştirmeden tanıtımı yapılmak istenen, ihtiyaç duyulan her sektörde kullanılır.

3D Sanal Ortam Modelleme

3D Sanal Ortam Modelleme

Nedir?

Derinliği olan şeylere basitçe 3D diyebiliriz. Bir şeyi 3 boyutlu olarak algılayabilmemiz için ise gerekli bir kaç koşul vardır. Peki bunlar nelerdir? Herkes bu koşullara sahip midir? 3D Sanal Ortam Modelleme için de bu koşullar gerekli midir? Öncellikle gözlerimizin görüyor olması gerekmektedir. İki gözümüzün de görme yetisine sahip olması 3D Sanal Ortam Modelleme de en gerekli koşuldur. İki gözümüz ile bir noktaya odaklandığınız zaman çevresindeki diğer objelerin flu hale geldiğini fark edeceksiniz. Tıpkı bir kamera ya da fotoğraf makinesi gibi. Diğer koşullardan biri ise obje ile aramızdaki mesafedir. 3D Ortam Modelleme de bu mesafe bize obje ve etrafındakileri algılamamızda farklılıklar yaratır. Yani kısa mesafe de yalnızca objeyi görüyorken mesafe arttıkça etrafındakilerde kadraja girmeye başlar. 3D Sanal Ortam Modelleme sanal ortam da bir nesneyi gerçek ölçülerinde oluşturarak ona derinlik katmamızı sağlar, mimari görseller yapmamızı sağlar,insansı karakterler oluşturmamızı sağlar. İzlediğiz 3D filmler 3D Sanal Ortam Modellemeye birer örnektir.

3D Modelleme

3D Modelleme

Nedir?

Günümüzde dünya geliştikçe onunla birlikte teknolojide gelişmekte ve bu gelişme sonucunda her gün daha üst düzey bir sistem geliştirilmektedir insanoğlu. Şöyle bir soru sorabiliriz aslında 3d modelleme nedir? 3d modelleme herhangi bir karakterin ya da objenin, bir sanal ortam aracılığıyla ve belirli programlar yardımıyla hazırlanabilmesine denir. Bunlar modelleme bazı alarak katı modelleme şeklinde de yapabilir aslında kısacası 3d modelleme nedir denildiği zaman bunlara örnek olarak uçaklar, arabalar, ve binalar da örnek olarak gösterilebilir. Son olarak 3d modelleme nedir denildiği zaman diğer yandan 3d modelleme ile yapılacak tasarımların göze hitabı daha çok ortaya çıkmaktadır ve 3d modelleme gün geçtikçe ve teknoloji geliştikçe daha çok tercih edilecek ve bir çok tasarımda kullanılır hale gelecektir.

3D Görsel

3D Görsel

Nedir?

Sanal ortam da isteğimiz boyutta objeler oluşturmak için kullandığımız yöntem 3D Görsel‘dir. Bu 3D Görsel ile objelerinize yeni boyut getirip yeni pazarlar oluşturabilirsiniz. 3D Görsel ile kamu binaları, dış mekan, duvarlar ve herhangi istenilen bölgelerde güzel efektler vermenize de yarayacaktır. 3D Görsel çok uygun işleyenler olduğu gibi kalite arttıkça pahalı işlerde olabilmektedir. 3D Görsel bizim yansıtmak istediğimiz temanın en net biçimde görünmesini sağlayıp gerçekmiş hissiyatı vereceğinden emin olabilirsiniz. 3D Görsel efektler uygulamada ileri teknoloji ile yeni özgün muazzam görseller elde edilmektedir. Görsellik her aman önemli olduğundan bunu 3D Görsel ile daha güçlü hale getirmemiz bizim aktivitelerimize güç ve güçlü anlam katacaktır.

Kimlerle Çalışıyoruz

Kimlerle Çalışıyoruz

Bize inanan ve bu yolda bizimle yola çıkan tüm müşterilerimize sonsuz teşekkürler...